Фото: Додик: За вакцинацију у Србији до сада се пријавило 2.100 медицинских радника из Српске
БАЊАЛУКА - У Републици Српској до сада се пријавило 2.100 здравствених радника за вакцинацију у Србији, рекао је српски члан и предсједавајући Предсједништва БиХ Милорад Додик, на конференцији за новинаре у Бањалуци.
Додик је истакао да ће се вакцинација вршити на три локације, у Београду, Лозници и Сремској Митровици.
Захвалио се предсједнику Србије Александру Вучићу за пружену прилику да се медицинари вакцинишу у њиховој држави.,
- То за Српску значи много, имајући у виду стање на тржишту. Чињеница је да је Србија једна од најбољих земаља у Европи, у свијету, која ову ситуацију рјешава - рекао је Додик.
Додик je рекао данас у Бањалуци да је СНСД заједно са коалиционим партнерима спремна за поновљене изборе у Добоју и Сребреници.
Додик је на конференцији за новинаре у Бањалуци након састанка привременог бањалучког Градског одбора СНСД-а рекао да је у том смјеру направљен оперативни план, те да очекује идентичне и добре резултате као на претходним изборима који су поништени у тим локалним заједницама.
“Припремили смо се на најбољи начин за те изборе у циљу да се стави тачна на ту заврзламу коју су направили ЦИК, те опозиција у Републици Српској и бошњачка власт у Сарајеву. Понављање избора у Добоју и Сребреници било је непотребно”, рекао је Додик.
Он је рекао да Српска наставља успјешну и континуирану борбу са пандемијом вируса корона, те је захвалио руководству Србије и предсједнику Александру Вучићу што је обезбиједио вакцинацију 5.000 здравствених радника Српске у Србији.
Додик је рекао да се за вакцинацију пријавило 2.100 радника.
Он је рекао да ће СНСД упутити у Народну скупштину у наредних 10 дана Приједлог закона о поријеклу имовине и о порезима на бази утврђене незаконито стечене имовине.
Он је рекао да СНСД није за долазак новог високог представника у БиХ, те да треба укинути његову канцеларију, што је и став Русије.
Додик је подсјетио да се актуелни високи представник Валентин Инцко понаша непринципијелно, те га је подсјетио на Курта Валдхајма, Аустријанца који је боравио на Козари и овим просторима.
Он је рекао да је Валдхајм имао фашистичку прошлост, те да је био биран за генералног секретара УН.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.