Додик: Скупштина српског народа донијела кључне одлуке за статус Српске

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: РТРС

БАЊАЛУКА - Скупштина српског народа у БиХ је донијела кључне одлуке за статус Републике Српске, рекао је предсједник Милорад Додик на свечаној академији поводом 34 година од оснивања Народне скупштине Републике Српске.

Додик је истакао да је 9. јануара 1992. године донијела одлуку о формирању Републике Српске, а касније у фебруару и Устав, те низ других битних аката.

Додик је истакао да је оснивање Скупштине српског народа један од најважнијих датума, да је то био важан историјски дан када су се окупили великани српског народа, предвођени лидерима тога времена, и на својествен начин формирали највише законодавно тијело.

"Тада смо јасно рекли да нећемо дозволити никакво прегласање које се дешавало у Скупштини БиХ", рекао је Додик.

Он је истакао да се српски представници били одлучни да се одупру мајоризацији српског народа.

"У тешким временима, народи остају само ако имају храбре и одлучне вође. Ми смо их имали", истакао је Додик и нагласио да је поносан што је тада био на том историјском мјесту.

Додао је да су тада сви били јединствени и прогласили Скупштину српског народа, иако није био члан СДС.

Додик је указао на настојања да се формира муслиманска држава, када би Срби изгубили свој национални идентитет, те додао да се потом српски народ борио за слободу.

Он је истакао да је историја била тешка за српски народ, подсјетивши на страдања из Другог свејтског рата, злочине које је комунистички режим скривао. 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.