Додик: ОХР се претворио у монструма који је девалвирао читав Дејтонски споразум

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Додик: ОХР се претворио у монструма који је девалвирао читав Дејтонски споразум

БАЊАЛУКА- Српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик рекао је, након што су се појавиле спекулације да је ОХР, односно Кристијан Шмит са позиције високог представника, под утицајем Савјета за примјену мира у БиХ (ПИК), почео процес формирања експертске групе која има за циљ да помогне у изради закона о управљању и коришћењу државне имовине БиХ, да је то поново неко њихово играње и истакао да ОХР као правна категорија не постоји.

-Постоји само високи представник кога нема, тако да је то поново неко њихово играње. Ако се Шмит прогласи за хуманитарца кога је овдје послала група земаља, можда ћемо с њим и разговарати - изјавио је Додик новинарима у Бањалуци.

Он је додао да се ОХР претворио у монструма који је девалвирао читав Дејтонски споразум.

-То је став Републике Српске о њима. Онај ко је све закувао, нека то и разријеши. Немамо никаве намјере да се појављујемо у парламенту БиХ, ни да расправљамо о томе - став је Додика.

Додик је рекао да обмана не може да буде озбиљна политика, те да се то увијек заврши оваквим крахом, како се сад завршава политика ОХР-а и међународне заједнице у БиХ.

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.