Вучић и Додик у светињи старој више од 580 година

Б.Ђ.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Вучић и Додик у светињи старој више од 580 година Фото: Илустрација/Танјуг | Вучић и Додик у светињи старој више од 580 година

БОСАНСКИ ПЕТРОВАЦ - Предсједник Србије Александар Вучић и предсједник Милорад Додик састаће су данас у манастиру Рмањ са Његовим преосвештенством епископом бихаћко-петровачким и рмањским Сергијем, најављено је из Епархије.

Сусрет је предвиђен у 14.00 часова.

Из Епархије су навели да је Вучић свесрдним залагањем учествовао, како лично тако и преко Владе Србије, у великој историјској обнови манастира Рмањ, који је освештан 2024. године.

Манастир Рмањ у Мартин Броду, посвећен Светом Николају Мирликијском, подигнут је 1443. године.

Од 1566. године сједиште Дабробосанске епископије /митрополије/ налазило се у Рмњу, гдје је било више од једног вијека.

Током своје бурне историје више пута је рушени паљен, а крајем рата је девастиран.

Његова светост патријарх српски Порфирије у септембру 2024. године освештао је новообновљени манастирски храм Светог Николаја Чудотворца.

Манастир Рмањ, налази се налази на тромеђи Лике, Далмације и Босне, и више од 580 година чува од заборава историју и културу српског народа.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.