Чампара: Смањити примања и делегатима у Дому народа

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Чампара: Смањити примања и делегатима у Дому народа

САРАЈЕВО - Замјеник предсједавајућег Дома народа Парламента Федерације БиХ /ФБиХ/ Аљоша Чампара изјавио је да ће инсистирати да буду смањена примања делегатима у овом дому, као што је то учињено у Представничком дому федералног Парламента.

Чампара је рекао да ће од предсједавајућег Дома народа Томислава Мартиновића, који је и предсједник Административне комисије Дома, затражити да на дневни ред ове комисије стави одлуку којом ће бити смањени паушали, накнаде за одвојени живот и накнаде за смјештај делегатима.

Према његовим ријечима, Административна комисија је надлежна да припрема и утврђује приједлоге аката којима се уређују питања накнаде плата делегата у Дому народа, као и питања накнаде одређених материјалних трошкова делегата.

“Само у 2019. години за паушале делегата у Дому народа потрошено је 107.684 КМ, за смјештај 29.398 КМ, а за одвојени живот 118.164 КМ. Од раније сам износио јавно негодовање због превеликих примања парламентараца. Та примања ни протеклих година, а камо ли данас, нису била сразмјерна економским приликама у БиХ”, изјавио је Чампара.

Чампара је подсјетио да је лично, и прије иницијативе у Представничком дому, апеловао да се сви парламентарци одрекну паушала и других накнада, којих се и сам одрекао прије 15 мјесеци у Дому народа Парламента ФБиХ и у Скупштини Кантона Сарајево.

Административна комисија Представничког дома Парламента ФБиХ усвојила је јуче одлуку о смањењу посланичког паушала са 600 КМ на једну КМ, те накнаде за одвојени живот са 300 КМ на једну КМ мјесечно.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.