Фото: Болтон: Бајден неће одустати од Балкана
ВАШИНГТОН - Бивши савјетник за националну безбједност САД Џон Болтон оцјенио је да нови амерички предсједник Џо Бајден неће одустати од Балкана, као и да би "била грешка препустити Балкан Европи".
- Веома добро се сјећам улоге коју је Бајден деведесетих преузео у Конгресу поводом конфликта у (бившој) Југославији, посебно у БиХ, али и региону као цјелини. Не мислим да ће од тога одустати и рекао бих да нам његов избор Викторије Нуланд за трећу главну позицију у Стејт департменту, некога ко је стручњак за Русију, секретар за Европу у вријеме Обамине администрације, показује да ће, када су у питању Русија, Украјина, источна и централна Европа као цјелина, бити доста пажње, да ће Нуланд водити доста јаку политику. Био бих изненађен да Бајден покуша да делегира одговорност Европској унији. Сматрам да би то била грешка, а бог благословио Ангелу Меркел - рекао је Болтон са сарајевску ТВ Н1.
Он је додао да сматра да је питање "од виталног значаја за САД, као и народа на Балкану, да покушају да заврше посао доношења мира и стабилности у региону, како би економски напредак био могућ".
- Сматрам да би то требало да буде главни приоритет и за САД - казао је Болтон.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.