Завршен Трећи ПРОКидс фестивал

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Завршен Трећи ПРОКидс фестивал

БАЊАЛУКА - Часовима кошарке у бањалучкој дворани “Обилићево”, завршен је овогодишњи ПРОКидс фестивал.

Трећи ПРОКидс фестивал у Бањалуци у организацији компаније “Проинтер ИТСС”, малишанима је уљепшао Недјељу дјетета, водећи их сваког дана на неку нову планету и до неких нових сазнања.

На петој, посљедњој планети клинци су учили од искусних кошаркаша који су уједно најавили и бесплатну школу “Мини баскет за све” за наредну годину у пет основних школа.

Играјући баскет са кошаркашима ОКК “Феникс”, свемирац ПРОКид и малишани уживали су на Планети спорта, саопштено је из “Проинтера”.

Захваљујући бесплатним картама, малишани су у протеклих пет дана у Дјечијем позоришту Републике Српске могли да погледају представе са 19. Међународног фестивала за дјецу.

На Планети науке, на Природно-математичком Факултету, видјели су Планетаријум и бројна чуда васионе, као и рибе и животиње из далеких земаља у Акваријуму и Тереријуму.

Бањалучки вртићи “преселили” су се и на Планету здравља на коју се ове године смјестила и Болница за бубамаре. У њој су, на занимљив начин, дјеца учила о здрављу, хигијени, лијековима, али и како да одагнају страх од доктора и бијелих мантила.

“Свемирац ПРОКид који их је пратио у стопу, одвео их је и на Планету забаве. Тамо су уз фазонка и маскоте, играчке и шарене балоне, уживали у мноштву забавнх садржаја и обновили знање о ђечијим правима”, наводи се у саопштењу.

Фестивал је ове године, због пандемије и додатне бриге о здрављу, морао бити мало другачији од претходних, али је, ипак, био пун погодак, кажу организатори.

“Тешко је процијенити на којој планети су се малишани боље забављали, али и доста тога научили. Захваљујемо свима који су нам помогли да и трећим ПРОКидс фестивалом обрадујемо дјецу, што нам је и био циљ. жПроинтерж је овогодишњим Фестивалом, а то ће чинити и убудуће, још једном показао да је друштвено одговорна компанија. Зато се видимо и догодине”, рекла је Мирјана Јукић, маркетинг менаџер у Проинтеру.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.