Фото: Влада РС: Мањи трошкови пословања
Бањалука - Влада РС утврдила је данас Приједлог закона о измјенама и допунама Закона о административним таксама, чији је циљ побољшање пословног амбијента смањењем трошкова регистрације и трошкова отпочињања пословања.
Влада је утврдила и Приједлог закона о измјенама и допунама Закона о привредним друштвима, који ће омогућити лакше оснивање и пословање привредних друштава, наводи се саопштењу Бироа за односе са јавношћу Владе РС.
На јучерашњој сједници Владе утврђен је и Приједлог закона о измјенама и допунама Закона о Агенцији за посредничке, информатичке и финансијске услуге, као и Приједлог закона о измјенама и допунама Закона о пореском поступку РС.
Утврђен је и Приједлог закона о посебним начинима измирења пореског дуга, а циљ је да се олакша финансијски положај привредним субјектима који су погођени негативним посљедицама економске кризе, због чега нису у могућности да редовно измирују своје пореске обавезе.
Влада је усвојила и Информацију о писму намјере фирме "Валдеџ" из Уједињених Емирата за покретање авио-саобраћаја са Аеродрома Бањалука и задужила Министарство саобраћаја и веза да заједно са предузећем "Аеродроми РС" настави активности у циљу покретања и унапређења авио-саобраћаја са "Аеродрома Бањалука".
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.
Најновије вијести из рубрике