Ускоро мање саобраћајне гужве

A. М.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Ускоро мање саобраћајне гужве

ИСТОЧНA ИЛИЏA - Улица Српских владара у насељу Добриња један у Источној Илиџи ускоро ће добити још двије саобраћајне траке дужине око 500 метара и ширине 12 метара, којом ће бити растерећено одвијање саобраћаја између федералног Сарајева и Источног Сарајева.

Поред овога, у улици се ради и канализација, а биће направљена и пјешачка стаза ширине три метра од аутобуске станице у Источном Сарајеву до тржног центра "Том".

- Уговором је одређено да се радови обаве у року од два мјесеца, односно до краја ове грађевинске сезоне. Вриједност радова износи око 500.000 марака, а новац је обезбијеђен из општинске касе - рекао је начелник општине Предраг Ковач, додавши да је извођач радова Грађевинско предузеће "Пут" из Источног Сарајева.

До завршетка изградње комплетан саобраћај на овом дијелу пута усмјерава се на обилазнице, односно одвија се преко насеља Добриња четири. 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.