Ударна група: Позитивни помаци у процесуирању кривичних дјела

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Срна

САРАЈЕВО- На данашњем састанку Ударне групе за борбу против трговине људима и организованих илегалних миграција закључено је да постоје позитивни помаци у процесуирању ове врсте кривичних дјела, саопштено је из Тужилаштва БиХ.

На састанку, којем је предсједавала главни тужилац БиХ Гордана Тадић, разговарано је о извјештавању и разматрању заједничких активности чланова Ударне групе у превазилажењу актуелних проблема у овој области.

Тадићева је током онлајн конференције упознала присутне о активностима на успостављању новог Одсјека за борбу против кријумчарења људи и трговину људима у Посебном одјељењу за организовани криминал, привредни криминал, корупцију и тероризам, у којем ће тужиоци радити на овим предметима, што ће помоћи у ефикаснијем раду у овој области.

Једна од тема односила се и на едукације које спроводе центри за едукацију судија и тужилаца у Федерацији БиХ и Републици Српској, као и међународне институције, а значајне су за размјену искустава и унапређења знања и вјештина из ове области, посебно у погледу пружања заштите жртава трговине људима.

У састанку Ударне групе учествовали су представници правосудних, полицијских, безбједносних и агенција за провођењу закона са нивоа БиХ, оба ентитета и Брчко дистрикта, као и представници међународних институција укључених у борбу против трговине људима.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.