Теслићко љето 2026: Ансамбл „Пријатељи са Врбаса" распјевао публику у Градском парку

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Уступљена фотографија

ТЕСЛИЋ – У оквиру традиционалне културно-забавне манифестације „Теслићко љето", у Градском парку у Теслићу одржан је концерт бањалучког Ансамбла „Пријатељи са Врбаса", саопштили су организатори.

Наступ је реализован у сарадњи Јавне установе „Културни центар Теслић", Туристичке организације Теслић и Града Теслић.

Током музичког програма, предвиђеног за све генерације, публика је била у прилици да чује препознатљиве звуке староградских пјесама, романси и традиционалних народних композиција, као и евергрин хитове из седамдесетих и осамдесетих година прошлог вијека.

Чланови овог састава, који у највећем броју чине музички ентузијасти треће животне доби, представили су се теслићкој публици репертоаром који на специфичан начин чува музичко насљеђе ових простора.

Гостовање у Теслићу представља наставак овогодишње концертне сезоне за „Пријатеље са Врбаса", које у наредном периоду очекују припреме за предстојећу манифестацију „Сусрети пријатељства Бањалука 2026".

Како се наводи у саопштењу, Културни центар Теслић, локална самоуправа и Туристичка организација овим догађајем настављају са реализацијом разноврсних културних и забавних садржаја у оквиру овогодишњег љетног програма намијењеног грађанима и гостима Теслића.

 

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.