Станови за 22 породице до краја овог мјесеца

Слободанка Савић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Станови за 22 породице до краја овог мјесеца

ЗВОРНИК - До краја овог мјесеца требало би да буде завршена зграда у Зворнику са 22 стана намијењена породицама погинулих бораца и ратним војним инвалидима, рекао је начелник Одјељења борачко-инвалидске заштите Ђоко Јанковић.

- Радови се приводе крају, а у току је постављање подова и гријања. Очекујемо да ће до краја септембра зграда бити завршена и највјероватније подијељени кључеви корисницима - рекао је Јанковић, додавши да су 17 станова једнособни, а пет двособни.

Општина Зворник обезбиједила је локацију за градњу и инвестиционо-техничку документацију, док је радове финансирало надлежно министарство.

Јанковић је напоменуо да је у плану изградња још једне зграде са 45 станова за ове категорије, за шта је урађено и идејно рјешење које је достављено ресорном министарству и сада се чека одговор.

Он је истакао да би изградњом ове зграде проблем у области стамбеног збрињавања породица погинулих бораца и ратних војних инвалида могао да буде ријешен.

- Листа корисника је допуњавана, али кроз ревизије неко од корисника можда и изгуби статус који је раније добио, тако да изградња још 45 станова можда и да буде довољна да се ријеше стамбени проблеми ових категорија - истакао је Јанковић.

По протоколу, осим станова, корисницима се исплаћују и бесповратна новчана средства, с тим да она нису исплаћена ни за шест корисника из прошле године.

Рок за стамбено збрињавање

Јанковић је нагласио да се стамбено збрињавање породица погинулих бораца и ратних војних инвалида обавља на основу протокола који је потписан између Владе Српске и општине Зворник 2007. године, према којем је стамбено збрињавање ових категорија требало да буде завршено до краја ове године.

На основу овог програма претходне двије године додијељено је девет станова у згради на Фетији, као и још девет у улици Вука Караџића.  

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.