Шиник рекетирао и тражио да гласамо за ПДП

Горан Маунага
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Шиник рекетирао и тражио да гласамо за ПДП

ГРAДИШКA - Бивши начелник Комуналне полиције у Градишци Јово Шиник рекетирао је власнике клубова и угоститељских објеката у том граду условљавајући наставак њиховог рада мјесечним плаћањем од 300 до 500 КМ, колико је тражио и за запошљавање појединаца уз услов да гласају за ПДП.

Изјавили су то за "Глас Српске" власници неколико угоститељских објеката који тврде да им је Шиник онемогућио даљи рад зато што му нису дали тражени новац. Бивши власник кафеа "Сцена" Горан Борковић каже да је морао да затвори локал пошто није пристао да Шинику мјесечно плаћа 500 КМ.

- Шиник је стављао канџе на аутомобиле испред мог локала, а на крају га је затворио уз казну од три хиљаде КМ. Кад сам опет отворио локал дошао је и питао хоћу ли да плаћам рекет. Одбио сам па је викендом слао локалне силнике Вујичиће да ми истјерају госте из кафане - каже Борковић.

Драган Касагић каже да има три локала и да му је Шиник тражио 500 КМ мјесечно. Синиша Качавенда, син власника роштиљнице "Качавенда", каже да му је Шиник зимус бесправно затворио радњу. Средовјечни мушкарац, који жели да остане анониман, каже да му је Шиник обећао запослење на аутобуској станици, тражећи 500 КМ и да гласа за ПДП, на шта он није пристао. Славица Лајић каже да је због Шиника морала да затвори локал.

- Тражио је да за улаз у локал као за паркинг плаћам закупнину. Купили су новац без признанице. Касније је дошао Шиник и на паркирани аутомобил испред радње ставио лисице. Покушала сам да га спријечим а он ми је ишчашио руку у зглобу - каже Лајићева.

Пензионер Драго Поповић из Трбовљана каже да су Шиника у рату звали "хрватски Рамбо" и да је "био убитачан за Србе".

- Све ово што ради по Градишци смије јер га се боји и начелник општине Никола Крагуљ - истиче Поповић. Шиник тврди да су "све то ноторне измишљотине".

- Нисам никад ни од кога ништа тражио. Ти људи би требало да се обрате мени, а ја бих онда упутио на институције да траже своја права. Или нека ме пријаве полицији - каже Шиник.

Он истиче да "никад није злоупотријебио положај нити икоме затражио иједну марку". Иза тога, каже, леже скривене зле намјере. Тврди да је "код њега све ишло по закону, а да су кажњавани само они који се нису придржавали прописа".

У општини Градишка кажу да Шиник ради у тој установи, али да однедавно више није запослен у Комуналној полицији.

До изјаве Николе Крагуља јуче нисмо успјели да дођемо.

Рађен

Дејан Рађен каже да му је Шиник сломио вилицу на три мјеста и од њега направио инвалида.

Истиче да има документацију о томе, а да судски ништа није постигао јер је Шиник био полицијски инспектор.

"Кључ"       

Шиник сматра да је "кључ тих притисака у томе што је он предсједник Удружења десертификованих полицајаца БиХ".

- Нису проблем Вујичићи у Градишци, а небулозе су да их ја некоме шаљем. Нисам сломио вилицу Дејану Рађену него је то учинио Предраг Мирјанић. Ја сам за то одговарао и стављен сам на списак десертификованих полицајаца. Моја елементарна људска права су нарушена. Сад неком смета и та моја функција - тврди Шиник.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.