Савановић: Очекујемо позив Владе РС

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Савановић: Очекујемо позив Владе РС

Бањалука - Управа Јавног предузећа “Жељезница Републике Српске” очекује од Владе Републике Српске позив на састанак на којем би требало бити ријечи о приједлогу мјера за реструктурисање и санацију стања у овој фирми, изјавио је генерални директор “Жељезница Републике Српске” Драган Савановић, преносе агенције.

Савановић је на конференцији за новинаре у Бањалуци рекао да је Управа предузећа приједлог наведених мјера упутила Влади Српске још у октобру прошле године.

- Спремни смо, чим Влада Српске закаже један такав састанак, да поново разјаснимо наше приједлоге и идеје. Ако буду прихваћени идемо даље у реализацију. У супротном наши мандати су дати Влади на располагање и може да усвоји оставку - истакао је Савановић.

Савановић је рекао да је Управа предузећа испунила рок од 90 дана, којег је поставио бивши премијер Републике Српске Александар Џомбић у којем је достављен кредибилан програм који је претрпио неке ситне измјене.

- Вјерујемо да ускоро бити заказана сједница Владе о истом материјалу, који ће укључивати завршни рачун предузећа за прошлу годину и стање у фирми, јер је у међувремену дошло до реконструкције Владе - каже Савановић.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.