"Рајанер" смањује број полазака: Из Бањалуке 17 летова седмично

Т. М.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Архива

БАЊАЛУКА - Нискотарифна авиокомпанија "Рајанер" значајно ће смањити број летова са Аеродрома Бањалука током предстојећег прољећног реда летења.

"Рајанер" ће овог прољећа саобраћати на шест дестинација из Бањалуке са укупно 17 летова седмично, што је између седам и 11 полазака мање у односу на исти период прошле године, јавио је регионални авио-портал Замааеро.

Планирани број летова по дестинацијама је сљедећи:

  • Брисел (Шарлероа, Белгија) два пута седмично, исто као и прошлог прољећа
  • Гетеборг (Шведска) четири пута седмично, један лет више него лани
  • Карлсруе (Њемачка) два пута седмично, два мање
  • Меминген (Њемачка) четири пута седмично, три до шест мање
  • Стокхолм (Аеродром Арланда, Шведска) два пута седмично, један до два мање
  • Беч (Аустрија) три пута седмично, два мање

Замааеро подсјећа да је "Рајанер" прошлог прољећа из Бањалуке имао између 24 и 28 летова седмично, док је за предстојећу сезону тренутно у продајном систему евидентирано 17 седмичних ротација.

Истовремено, медији у Републици Српској прије неколико дана су објавили да резања неће бити у наведеном обиму, позивајући се на допис компаније у којем се наводно наводи да ће број фреквенција остати на прошлогодишњем нивоу. Међутим, према писању Замааера, такве промјене засад нису видљиве у резервационом систему авиокомпаније, иако прољећни ред летења почиње за око мјесец дана.

Портал наводи и да "Рајанер" има праксу накнадног повећања броја летова непосредно пред почетак сезоне, што се, како истичу, дешавало и током протекле зиме, као и на линији за Меминген прошлог прољећа.

Какве су цијене?

Према подацима доступним у системима за резервацију, цијене карата компаније Рајанер за летове са Аеродрома Бањалука крећу се од промотивних тарифа већ од око 15 до 25 евра у једном смјеру, зависно од дестинације и расположивости мјеста.

Најниже цијене у овом термину забиљежене су на линијама ка Мемингену и Карлсруеу (Њемачка), гдје се једносмјерне карте могу пронаћи већ од око 15 до 20 евра, док повратне углавном прелазе 30 евра.

Летови за Брисел (Шарлероа, Белгија) и Гетеборг (Шведска) у правилу се крећу од око 30 евра за повратну карту у промотивним терминима.

За Стокхолм (Аеродром Арланда, Шведска) и Беч (Аустрија) цијене су нешто више и, у зависности од дана путовања, најчешће прелазе 35 до 50 евра за повратну карту.

Коначна цијена зависи од дана поласка, времена резервације и додатних услуга, а најниже тарифе доступне су у ограниченом броју мјеста.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.