Почело насипање шљунка на пожаришту код гудронске јаме

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Почело насипање шљунка на пожаришту код гудронске јаме

МОДРИЧА - Насипањем шљунка око гудронске јаме у насељу Модрича Пет настављено је гашење пожара који тиња три дана.

Самостални стручни сарадник за Цивилну заштиту Модриче Милан Јефтић рекао је да је одлука о гашењу и спречавању ширења пожара на овом локалитету донесена на ванредној сједници Општинског штаба за ванредне ситуације.

- Због немогућности гашења ватре пјеном и водом, руководство Ватрогасне јединице Модрича опредијелило се за гашење насипањем шљунка око јаме из које цури гудрон на пољопривредно земљиште - рекао је Јефтић Срни.

Он је навео да нема процјене колико ће требати материјала, а због хитности наложено је извођачу радова, предузећу "Мартић", да мобилише сву расположиву механизацију.

-У току су разговори са надлежним у Рафинерији уља Модрича да се обави крчење ниског растиња и шуме око гудронске јаме да би се ријешио проблем приступа јами и оборинским каналима у случају пожара - рекао је Јефтић.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.