Побиједио Данкин савршени свијет

Александра Маџар
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Побиједио Данкин савршени свијет

Бањалука - Пресрећна сам због побједе и због тога што су ме и жири и публика прогласили најбољом. Ово је велико искуство за мене. Драго ми је што су моје колеге дошле из Гацка да ме подрже и што су поносни на мене.

Рекла је ово за “Глас Српске” Данка Илић, побједник 20, јубиларног Ђурђевданског фестивала, која је у недјељу увече извела пјесму “Свијет је савршен” у Спортској дворани “Борик”.

Пјесма “Свијет је савршен”, композитора Бориса Глишића из Бањалуке, освојила је највише гласова жирија и публике (1.597 од укупно 3.943 СМС поруке грађана).

- Наставићу да се бавим музиком и радујем се и другим лијепим искуствима. Учествовала сам на много фестивала, а ово ми је други пут да се појављујем на Ђурђевданском фестивалу - казала је Илићева.

Ова једанаестогодишња талентована дјевојчица 2011. године на Ђурђевданском фестивалу освојила је такође награду публике, а овог пута ће свој успјех прославити путовањем у Дизниленд.

Поред ове награде Данка је освојила и 1.000 марака, те снимање спота за њену пјесму у продукцији РТРС-а.

- Радујем се снимању спота и Дизниленду. Мислим да ћу на ово путовање повести мајку - казала је Илићева, која је ученик шестог разреда ОШ “Свети Сава” у Гацку, а похађа и музичку школу.

- Свирам виолину и флауту, а идем и на соло пјевање. Сљедеће године планирам да свирам клавир и у будућности себе дефинитивно видим у свијету музике - испричала је она.

Како каже, у слободно вријеме воли да слуша дјечију музику и да пјева српске изворне пјесме.

Жири у саставу Маја Татић, Марија Шестић, Младен Матовић и Борис Милановић није имао лак задатак, јер је свих десет учесника заблистало на сцени. У великој финалној вечери на сцени се представило десет такмичара, који су прошли аудиције у градовима Српске. Послије такмичарског дијела програма, публика је имала прилику да ужива у наступима Јоване Раљић, Aлександре Билановић, Лукијана Ивановића, а плесачице из плесног клуба “Сити џез” својим покретима освојиле су сцену.

- Заиста сам узбуђена, јер је коначно завршен велики пројекат, који је почео у децембру прошле године. Срећна сам јер су сви извођачи и композитори задовољни - рекла је главни уредник Ђурђевданског фестивала Сандра Ђукановић.

Учесници

Ове године Ђурђевдански фестивал обукао се у ново рухо и извођачи су први пут бирани на јавним аудицијама у шест градова РС. Финалисти који су наступили у Дворани “Борик” су Aмна Aлајбеговић и Валентина Мец из Бијељине, Данка Илић из Гацка, те Давид Бојић, Ема Тркуља, Ирина Субашић и Миа Малешевић из Бањалуке. Међу финалистима нашли су се и Ирма Хајдић из Брчког, Николина Ђекановић из Теслића, те Стефан Лопандић из Добоја.

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.