Олакшица за пацијенте: Вађење крви за УКЦ РС од сада доступно и у Дому здравља Бањалука

Јасмина Салопек Томашевић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Вађење крви Фото: илустрација | Вађење крви

БАЊАЛУКА - Пацијенти више неће морати да троше вријеме и енергију обилазећи двије различите локације како би комплетирали лабораторијске налазе. Захваљујући новом уговору о сарадњи између бањалучког Дома здравља и Универзитетског клиничког центра Републике Српске све анализе крви које су се до сада радиле искључиво код њих грађани ће моћи обавити у просторијама Централне лабораторије у Поликлиници.

Досадашња пракса често је подразумијевала да пацијенти један дио налаза ваде у Дому здравља, а затим одлазе на УКЦ како би предали узорке за специфичне анализе. Овакав протокол био је посебно исцрпљујући за старије особе и хроничне болеснике. Озваничењем ове сарадње, комплетан процес узорковања крви обављаће се на једном мјесту у Централној лабораторији Дома здравља.

  • Конференција у понедјељак

О значају ове олакшице у понедјељак, 23. марта, говориће в.д. директора Фонда здравственог осигурања РС Дејан Кустурић, директорица Дома здравља Бањалука Невена Тодоровић и главна сестра Центра за биохемијску и лабораторијску дијагностику Јелена Аџаип.
Ова активност дио је ширег пројекта који се спроводи у свим домовима здравља широм Републике Српске, са циљем да се здравствена заштита максимално приближи грађанима и подигне квалитет услуге.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.