Фото: Настава почиње у понедјељак
БAЊAЛУКA - Епидемиолошка ситуација у Српској је очекивана за овај период године због чега у понедјељак, 24. јануара, настава може да почне у свим школама у Српској.
Министар здравља и социјалне заштите РС Ранко Шкрбић рекао је у петак на конференцији за новинаре да је Министарство припремило препоруке за ученике, наставнике и родитеље за поступање у случају појаве и превенције грипа у школама.
- Институт за заштиту здравља РС располаже са више од 20.000 различитих облика и дозних паковања антивирусних лијекова - рекао је Шкрбић.
Он је нагласио да вакцинација против грипа још увијек има ефекта код људи који нису обољели.
Министар просвјете и културе РС Aнтон Касиповић рекао је да ће у понедјељак у школске клупе сјести 105.163 основаца и 48.662 средњошколца.
- Континуирано ћемо пратити ситуацију и у случају да она постане озбиљна и забрињавајућа прекинућемо са наставом - рекао је Касиповић.
Он је нагласио да ће настава у школској 2010/2011. години трајати до 17. јуна, с тим да ће се за матуранте у основним школама настава завршити 3. јуна, а за матуранте у средњим школама 20. јуна.
У Институту за заштиту здравља РС казали су да је у петак регистровано 20 новообољелих пацијената од вируса H1N1.
- У Српској је од новог грипа укупно обољело 84 пацијента, од којих је 77 хоспитализовано. У Клиничком центру Бањалука два пацијента су животно угрожена - казали су у Институту.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.
Најновије вијести из рубрике