Nastava počinje u ponedjeljak

M. Mi.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Nastava počinje u ponedjeljak

BANjALUKA - Epidemiološka situacija u Srpskoj je očekivana za ovaj period godine zbog čega u ponedjeljak, 24. januara, nastava može da počne u svim školama u Srpskoj.

Ministar zdravlja i socijalne zaštite RS Ranko Škrbić rekao je u petak na konferenciji za novinare da je Ministarstvo pripremilo preporuke za učenike, nastavnike i roditelje za postupanje u slučaju pojave i prevencije gripa u školama.
- Institut za zaštitu zdravlja RS raspolaže sa više od 20.000 različitih oblika i doznih pakovanja antivirusnih lijekova - rekao je Škrbić.

On je naglasio da vakcinacija protiv gripa još uvijek ima efekta kod ljudi koji nisu oboljeli.

Ministar prosvjete i kulture RS Anton Kasipović rekao je da će u ponedjeljak u školske klupe sjesti 105.163 osnovaca i 48.662 srednjoškolca.

- Kontinuirano ćemo pratiti situaciju i u slučaju da ona postane ozbiljna i zabrinjavajuća prekinućemo sa nastavom - rekao je Kasipović.

On je naglasio da će nastava u školskoj 2010/2011. godini trajati do 17. juna, s tim da će se za maturante u osnovnim školama nastava završiti 3. juna, a za maturante u srednjim školama 20. juna.

Oboljeli

U Institutu za zaštitu zdravlja RS kazali su da je u petak registrovano 20 novooboljelih pacijenata od virusa H1N1.

- U Srpskoj je od novog gripa ukupno oboljelo 84 pacijenta, od kojih je 77 hospitalizovano. U Kliničkom centru Banjaluka dva pacijenta su životno ugrožena - kazali su u Institutu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.