Фото: Матаруга преузео дужност ректора Универзитета у Бањалуци
Бањалука - Међу првим стратешким циљевима Универзитета у Бањалуци за идући период је повећање прихода кроз научни, истраживачки, умјетнички и иновативни рад.
Поручио је ово јуче новоизабрани ректор те установе Милан Матаруга током инаугурације у Банском двору у Бањалуци.
Преузимајући дужност ректора Матаруга је обећао и да ће све своје вријеме, снагу, знање и енергију посветити развоју Универзитета. Свечаној инаугурацији присуствовао је предсједник РС Милорад Додик, који је нагласио да очекује реформе које ће овом универзитету омогућити да постане препознатљив по успјеху. Истакао је да очекује да ново руководство Универзитета подигне стандарде и обезбиједи много бољи рејтинг на међународним листама.
Додик је захвалио и одлазећем ректору Станку Станићу за дугогодишњу успјешну сарадњу, истичући да је Универзитет у односу на 2006. годину много бољи и организованији.
Предајући Матаруги ректорски ланац, Станић му је пожелио да буде успјешнији од њега. Министар просвјете и културе РС Дане Малешевић очекује да ће Матаруга радити на повећању квалитета високог образовања у тој установи.
Инаугурацији су присуствовали премијер РС Жељка Цвијановић, министри у Влади Српске, амбасадор Руске Федерације у БиХ Петар Иванцов и генерални конзул Србије у Бањалуци Владимир Николић. Свечаност су увеличали и предсједник Академије наука и умјетности РС Рајко Кузмановић, градоначелник Бањалуке Слободан Гаврановић, професори, студенти и многи други гости.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.