Мање погинулих у саобраћају

М. Л.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Мање погинулих у саобраћају

Бањалука - На путевима РС у првих осам мјесеци ове године живот је изгубило 88 особа, што је за 21,4 одсто мање него у истом периоду лани, истакао је директор Агенције за безбједност саобраћаја РС Милија Радовић.

Он је нагласио да је безбједносна ситуација на путевима у Српској нешто боља него прошле године, те да је примјетан мањи број несрећа са смртним исходом.

- Од почетка године било је 6.306 саобраћајних несрећа, од тога њих 79 са смртним исходом - рекао је Радовић.

Додаје да се очекује да ће завршетком изградње аутопута "9. јануар" од Бањалуке до Добоја бити знатно поправљена безбједносна ситуација на путевима.

- На дионици према Прњавору имамо два опасна мјеста, Тутњевац и Друговићи, а завршетком аутопута смањиће се број несрећа на овим дионицама - истакао је Радовић.

Додаје да су брже саобраћајнице и аутопутеви много безбједнији, што се показало и пуштањем у функцију аутопута Бањалука - Градишка.

У Центру јавне безбједности Бијељина кажу да је на путевима у њиховој надлежности од почетка године регистровано 1.148 несрећа, у којима је 15 лица погинуло. Наводе да је стање безбједности саобраћаја повољније у односу на исти период лани када је погинула 21 особа.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.