Фото: Испитују примједбе на рад васпитачице у Братунцу
БРAТУНAЦ - Из дјечијег обданишта “Радост” у Братунцу, на захтјев родитеља, исписан је шестогодишњи дјечак Б.М., потврдили су “Гласу Српске” директорка обданишта Јадранка Магазин и отац дјечака Момчило Мркаја.
Иако отац није желио да говори о разлогу своје одлуке, незванично, Мркаја је исписао сина јер га је васпитачица Драгана Васић ударила шипком, од које је остао траг на леђима.
Начелник Недељко Млађеновић потврдио је да је Мркаја долазио код њега са својим сином.
- Његову примједбу на рад васпитачице схватили смо озбиљно и, у сарадњи с директором и Управним одбором обданишта, ријешићемо овај проблем, да би се одржао квалитет рада обданишта “Радост”, који је до сада био на високом нивоу - рекао је Млађеновић.
Магазин је рекла да су овакве ствари неприхватљиве за једну васпитно-образовну установу.
- Не могу да вјерујем да се то десило, али, и ако јесте, што је васпитачица негирала у разговору са мном, нема оправдања ни сада ни за убудуће - рекла је Магазин.
Додајући да Васићева ради у тој установи 18 година, истакла је да се ради о “врло савјесном и одговорном” васпитачу.
Васићева тврди да није ударила дјечака по леђима и да је спремна да то докаже.
- Ометао је другу дјецу током активности и послије неколико опомена ставила сам га да сједне поред мене. Када је наставио са ометањем, ухватила сам га за руку, подигла и ударила прутићем по задњици - испричала је Васићева.
Момчило Мркаја је само рекао да је “о свему” разговарао у уторак са васпитачицом, а послије тога и са начелником општине Недељком Млађеновићем, нагласивши да ће његово млађе дијете и даље боравити у тој предшколској установи.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.
Најновије вијести из рубрике