И сутра наставак ископавања на Алипашину Пољу

Aгенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: И сутра наставак ископавања на Алипашину Пољу

Сарајево - У сарајевском насељу Алипашино Поље током данашњег ископавања нису пронађени посмртни остаци убијених сарајевских Срба за којима се трага, а радови на овом локалитету биће настављени сутра – изјавио је Срни предсједник Удружења породица несталих Сарајевско-романијске регије Милан Мандић.

Он је подсјетио да су приликом јучерашњих ископавања ексхумирана два људска ребра.

"Данас се копало уз обалу Миљацке у ширини од пет метара, а сутра ће радови бити настављени у ширини од 30 метара од Миљацке и до дубине од пет метара. Ради се парцијално тако што се ископа одређени простор у дужини од пет-шест метара и ако се ништа не нађе он се затрпа и наставља се даље. Тако ће се радити до дужине од више од 100 метара", појаснио је Мандић.

Према његовим ријечима, на ископавањима су ангажована четири ровокопача и нема никаквих проблема.

"Представник Тужилаштва БиХ Славиша Лучић веома је кооперативан. Породице жртава немају никавих примједби на његов досадашњи рад, напротив", рекао је Мандић.

Он је навео да се ексхумација на локалитету на Тргу Меше Селимовића врши по налогу Тужилаштва БиХ.

Мандић је подсјетио да је крајем прошле године на локацији код РТВ дома почело ископавање, које је трајало један дан током којег је пронађено шест дијелова људских костију. Ископавање је тада прекинуто по наређењу сарадника у Тужилаштву БиХ Елдара Јахића.

Према Мандићевим ријечима, овај пут Тужилаштво БиХ неће дозволити прекид ексхумације која ће се радити од Трга Меше Селимовића до РТВ дома.

Мандић је нагласио да се још тражи тридесетак Срба са Алипашиног Поља, а са подручја цијелог Сарајева 350 Срба.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.