Фото: Добојлија ухапшен због пријетњи новинарима Независних
Бањалука - Припадници бањалучке Полицијске станице Лазарево ухапсили су Добојлију М.С. (19), осумњиченог да је путем мејила пријетио новинарима "Независних новина".
Редакцији "Независних" мејил је стигао у четвртак навече, и у њему је тражено да са портала Независних буде уклоњен текст под насловом "Добој: Дрогиран напао мајку, малтретирао је и раније", те је наведен низ недвосмислених и директних пријетњи попут "поломићу вам кости", "мрак понекад чисто поједе људе", и слично наводе Независне новине.
Случај је у петак пријављен Полицијској станици Лазарево, те су полицајци одмах по запримљеној пријави, у сарадњи са колегама из ЦЈБ Добој идентификовали и привели М.С. из Добоја.
Терете га за угрожавање безбједности.
"Центар јавне безбједности Бањалука оштро осуђује сваки вид напада на новинаре и угожавања слободе изражавања, те кроз свакодневну комуникацију и сарадњу са њима, стиче повјерење грађана што је и овај пут брзом и ефикасном реакцијом оправдало", наведено је из ЦЈБ Бањалука.
Иначе, подаци који су наведени у тексту због којег је осумњичени пријетио новинарима "Независних", саопштени су у званичном саопштењу из ЦЈБ Добој.
По незваничним информацијама, због пријетњи је ухапшен Добојлија Милан Симић.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.