Дервентски ватрогасци прославили крсну славу

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Срна

ДЕРВЕНТА- Територијална ватрогасно-спасилачка јединица Дервента данас је прославила крсну славу - Светог пророка Илију, освештањем жита и ломљењем славског колача.

Старјешина дервентских ватрогасаца Славен Пијетловић изразио је задовољство што славу дочекују у новом ватрогасном дому

"Захваљујући Градској управи и градоначелнику Милораду Симићу, те стабилном буџету наше локалне заједнице, имамо част и задовољство да у новом објекту прославимо славу", изјавио је Пијетловић.

Он је рекао да ова ватрогасна јединица данас има одличне услове за рад, те да ће се трудити да све задатке успјешно рјешеавају и буду на услузи суграђанима.

Градоначелник Дервенте Милорад Симић честитао је славу ватрогасцима и пожелио им успјех у раду и да имају што мање интервенција.

Он је рекао да ова ватрогасна јединица, осим најсавременијег дома, има и механизацију која је зановљена.

"Част ми је бити данас овдје и што видим да имате услове за рад какве заслужујете", додао је Симић.

Симић је поручио да ће локална заједница и даље бити подршка овој јединици. 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.