Фото: Цвјетиновић преузео дужност од Павловића
СРЕБРЕНИЦA - Бивши предсједник Скупштине општине Сребреница Радомир Павловић, послије предаје дужности Момчилу Цвјетиновићу, одбацио је оптужбе Странке демократске акције, изречене на посљедњој сједници, да је један од разлога за његову смјену то "што је негирао геноцид".
- Представници СДA негирају геноцид, јер су ушли у коалицију са СДС-ом. Клуб одборника СНСД-а гласао је за Програм рада начелника општине Сребреница у којем је дефинисано да ми подржавамо пресуду Међународног суда правде у Хагу у вези са Сребреницом - рекао је јуче Павловић послије примопредаје дужности предсједника СО.
Истакао је да су СНСД, и он лично, у посљедњих десет година, дали велики допринос бољем животу становника Сребренице.
- Био сам једини одборник из реда српског народа који је 2001. године гласао за посебан статус Сребренице у економском смислу, који је Влада РС "овјерила" одлуком из 2007. године када је ова општина добила посебно мјесто у Српској и када су услиједила милионска улагања у њену обнову и развој - истакао је Павловић.
Говорећи о доприносу СНСД-а укупном развоју општине, нагласио је да је одборнички клуб ове странке предложио закључке Скупштини о осуди свих злочина почињених на подручју Сребренице, који су, каже, усвојени, као и одржавање комеморативне сједнице СО сваког 10. јула, на којој се одаје пошта свим настрадалим становницима Сребренице.
- Био сам једини локални политичар који је одао пошту бошњачким жртвама у Сребреници - рекао је Павловић.
Коментаришући недавну смјену Павловића, начелник Сребренице Осман Суљић оцијенио је да је она исхитрена и да он лично, "и поред неких иступа у медијима", није био сагласан да се Павловић смијени.
- Ту смјену договорили су Странка демократске акције, Странка за БиХ и Савез српских странака Сребренице (СССС). Знам да ће то мене највише коштати и да сам само колатерална штета. Нисам учествовао у томе и нисам ни за шта крив, али, нисам ни срећан што је до свега дошло јер је за мене природнија доскорашња коалиција у Скупштини - рекао је Суљић.
Недавно изабрани предсједник СО Момчило Цвјетиновић рекао је да СССС још није потписао споразум о коалицији са СДA и СБиХ.
- Сматрамо да смо довољно озбиљни и зрели. За СДС, странку из које долазим, гарантујем да је ријеч равна потписаном документу - рекао је Цвјетиновић, додајући да ће се у идућем периоду видјети хоће ли и какав коалициони споразум бити потписиван.
За смјену Павловића прошлог четвртка гласали су одборници СДA, СБиХ и СССС.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.