Биће изграђене 22 куће за српске повратнике у Гламоч

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Биће изграђене 22 куће за српске повратнике у Гламоч

Бањалука - У оквиру Пројекта реконструкције стамбеног фонда на подручју Гламоча биће изграђене 22 куће за српске повратнике, укупне вриједности 532.000 КМ.

Рекао је то јуче министар за избјеглице и расељена лица РС Давор Чордаш који је у Бањалуци разговарао са начелником Гламоча Небојшом Радивојшом.

Чордаш је подсјетио је да је Министарство у претходном периоду већ издвојило више од 200.000 КМ за санацију путева, изградњу нисконапонске мреже и уличне расвјете, док је 110.500 КМ обезбијеђено за пројекте одрживог повратка, у оквиру којих су обнављани вјерски објекти и подржавани пројекти у занатству и пољопривреди, како би били обезбијеђени квалитетнији животни услови повратника и домицилног становништва у овој општини.

Радивојша је захвалио Чордашу што му је пружио подршку на почетку његовог начелничког мандата, као и на пројектима који су реализовани претходних година, истакавши да су ова улагања знатно унаприједила квалитет живота свих становника Гламоча.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.