Фото: Бесплатно мјерење притиска
У оквиру пројекта "Јачање завода/института за јавно здравље у БиХ", у Бањалуци ће данас, од 11 до 14 часова, бити одржана манифестација Дан здравља, саопштено је из Одсјека за односе са јавношћу Aдминистративне службе града.
- Ученици Медицинске школе мјериће крвни притисак и шећер у крви, при чему ће грађани моћи да добију и савјете нутриционисте. Биће представљене и борилачке вјештине, те многе друге активности, које ће се одржати у парку "Петар Кочић" и на Тргу Крајине - рекли су у градској управи.
Додали су да је циљ пројекта да се повећа информисаност и свијест становника о питањима која су у вези са здравством.
Према њиховим ријечима, становници ће моћи да виде представу дјеце предшколског узраста, те изложбу ликовних радова ученика основних и средњих школа на тему "Бањалука - здрави град".
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.