Besplatno mjerenje pritiska

A. S.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Besplatno mjerenje pritiska

U okviru projekta "Jačanje zavoda/instituta za javno zdravlje u BiH", u Banjaluci će danas, od 11 do 14 časova, biti održana manifestacija Dan zdravlja, saopšteno je iz Odsjeka za odnose sa javnošću Administrativne službe grada.

- Učenici Medicinske škole mjeriće krvni pritisak i šećer u krvi, pri čemu će građani moći da dobiju i savjete nutricioniste. Biće predstavljene i borilačke vještine, te mnoge druge aktivnosti, koje će se održati u parku "Petar Kočić" i na Trgu Krajine - rekli su u gradskoj upravi.

Dodali su da je cilj projekta da se poveća informisanost i svijest stanovnika o pitanjima koja su u vezi sa zdravstvom.

Prema njihovim riječima, stanovnici će moći da vide predstavu djece predškolskog uzrasta, te izložbu likovnih radova učenika osnovnih i srednjih škola na temu "Banjaluka - zdravi grad".

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.