Фото: Бањалука поклања очуване уџбенике другим градовима
БАЊАЛУКА - Град Бањалука покренуо је акцију поклањања очуваних уџбеника другим локалним заједницама у Републици Српској, у којима ученици не добијају бесплатне књиге.
„Уџбеници које ученици врате након школске године, а који су у добром стању, биће сортирани и упућени у општине гдје власт није увела ову мјеру. Важно је свако дијете Републике Српске има уџбенике. Није довољно то што наша дјеца у Бањалуци имају бесплатне уџбенике. Вријеме је да се помогне и другима“ - изјавио је Небојша Дринић, генерални секретар Партије демократског прогреса (ПДП).
Према његовим ријечима, ова акција представља логичан наставак мјера које је град увео с почетком мандата градоначелника Драшка Станивуковића. Бањалука је међу првим локалним заједницама у Српској обезбиједила бесплатне уџбенике за све основце, а сада жели да вишак искористи као конкретну подршку дјеци широм Српске.
„Улагање у дјецу је улагање у будућност. Не постоји важнија политика од оне која омогућава да свако дијете има једнаке услове за учење и развој. Уџбеници нису трошак, они су инвестиција у знање, шансу и будућност“ - додао је Дринић.
Уз ову мјеру, у Бањалуци се настављају и активности увођења школских униформи, с циљем смањења социјалних разлика међу ученицима, као и иницијативе за измјештање кладионица из близине образовних установа, што је дио шире стратегије заштите младих.
„Нека нас дјеца памте по томе што смо им дали књиге и урадили нешто конкретно за њих, а не само по томе што смо им причали приче. Наш посао је да стварамо боље услове, а не изговоре“- закључује Дринић.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.