Нови краљ кинеске ауто-индустрије: Снажан раст продаје у јануару

Б.Ђ.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Нови краљ кинеске ауто-индустрије Фото: Geely Auto | Нови краљ кинеске ауто-индустрије

Geely Ауто био је међу ријетким кинеским произвођачима аутомобила који су у јануару забиљежили раст продаје, а кључни покретачи били су снажан извоз и одлични резултати хибридних модела.

Geely се овим наметнуо као најуспјешнији бренд у јануару, посебно по извозним резултатима и структури продаје.

  • Укупан раст продаје и кључни покретачи

Компанија је у јануару продала 270.167 возила, што представља раст од 1,29% на годишњем нивоу и снажан скок од 14,08% у односу на децембар, показују најновији подаци.

  • Електрични наспрам хибридних модела: ПХЕВ-ови у успону

Продаја чисто електричних возила (БЕВ) износила је 68.012 јединица, што је пад од 14,98% међугодишње и 14,05% на мјесечном нивоу.

Насупрот томе, плуг-ин хибриди (ПХЕВ) били су свијетла тачка: 56.240 продатих возила, уз раст од чак 36,91% у односу на јануар прошле године, иако је забиљежен пад од 25,15% у поређењу са децембром.

  • Перформансе по брендовима: Geely Galaxy, Зеекр и Лyнк & Цо

Најпродаванији бренд у оквиру групације био је Geely Galaxy, са 82.990 испоручених возила.

Иако је то пад од 11,28% на годишњем и 17,58% на мјесечном нивоу, Галаџy остаје кључни стуб продаје.

Укупно, Geely бренд (укључујући Galaxy) продао је 217.438 возила у јануару - благи пад од 3,24% међугодишње, али снажан раст од 25,83% у односу на децембар, што јасно указује на моментум на почетку године.

Зеекр је испоручио 23.852 возила, уз импресиван скок од 99,73% на годишњем нивоу, иако је забиљежен пад од 29,33% у односу на децембар. Лyнк & Цо је продао 28.877 возила, што је пад од 3,99% међугодишње и 4,59% у односу на новембар, преноси Б92.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.