Фото: Агенције
НЕШВИЛ - Краљица поп музике Тејлор Свифт најавила је свој 12. студијски албум "The Life Of A Showgirl" неколико сати након што је на својој веб страници објавила мистериозно одбројавање.
Свифтова је посљедњи пут објавила свој студијски албум "The Tortured Poets Depertment" у априлу 2024. године, а два сата касније проширила га је на двоструки албум под називом "Тhe Anthology", што се претворило у најпродаваније издање цијеле године.
Нови албум долази након прекретнице у каријери краљице попа пошто је у мају објавила да је купила свој каталог снимака првобитно објављених преко "Биг Машин рекордса", након дугогодишњег спорења око власничких права. Задржала је власништво за наводну деветоцифрену суму, откривајући да ће поново издати своје старе албуме које је "Биг Машин" први пут продао против њене воље 2019. године.
- Рећи да је ово остварење мог највећег сна заправо значи бити прилично резервисан о том питању. Све што сам икада жељела била је прилика да радим довољно напорно да бих једног дана могла откупити своју музику без икаквих обавеза, без партнерства, са пуном аутономијом. Заувијек ћу бити захвална свима у "Шамрок капиталу" што су први људи који су ми ово икада понудили - рекла је Свифтова.
Злогласни менаџер Скотер Браун је купио њен каталог 2019. године прије него што га је "Шамрок" преузео 2020. године. Свифтова је покушала да поврати власништво над својом музиком поновним снимањем својих ранијих албума. Први од својих поновних снимака - "Faerless (Tajlor's version)" - објавила је у априлу 2021. године са више од десетак бонус пјесама. Исто је учинила и са три друга албума у годинама које су услиједиле. Након објаве да је набавила свој каталог, продаја албума "Reputatio", који једини није добио нову верзију је нагло порасла на топ-листама, достигавши пето мјесто "Билборд" листе 200 са 42.000 продатих примјерака албума.
Тејлор је током каријере продала више од 200 милиона албума широм свијета, а њено претходно издање "The Tortured Poets Department" срушило је рекорде стриминга на "Спотифају" и ушло у историју "Билборда" монополизујући првих 14 мјеста на листи.
Пјевачица је прошле године окончала своју "Ерас" турнеју, која је постала најуспјешнија турнеја свих времена и само од продаје улазница остварила је зараду од двије милијарде долара, дефинитвно потврдивши њен статус краљице поп музике. Треба ли додати да нема дилеме о томе да ће долазећи албум отворити ново, спектакуларно поглавље у њеној владавини музичком сценом.
И нови албум слиједи тактику криптичних најава на друштвеним мрежама, којима пјевачица шаље тајне поруке највјернијим фановима пјевачице познатим као "свифтији".
Након мистериозног одбројавања на њеној званичној странци, која је брзо пала под навалом публике, промо билборди су се почели појављивати у Њујорку и Нешвилу, са кодом који води до листе са 22 нумере из њене каријере. Врло брзо након тога Свифтова је гостујући у подкасту Тревиса Келсија дефинитивно потврдила да спрема ново студијско издање. Неки су већ примијетили да су све пјесме на поменутој плеј листи продуцирали Макс Мартин и Шелбак, што сугерише да би они могли играти кључну улогу у новом пројекту.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.