Foto: Agencije
NEŠVIL - Kraljica pop muzike Tejlor Svift najavila je svoj 12. studijski album "The Life Of A Showgirl" nekoliko sati nakon što je na svojoj veb stranici objavila misteriozno odbrojavanje.
Sviftova je posljednji put objavila svoj studijski album "The Tortured Poets Depertment" u aprilu 2024. godine, a dva sata kasnije proširila ga je na dvostruki album pod nazivom "The Anthology", što se pretvorilo u najprodavanije izdanje cijele godine.
Novi album dolazi nakon prekretnice u karijeri kraljice popa pošto je u maju objavila da je kupila svoj katalog snimaka prvobitno objavljenih preko "Big Mašin rekordsa", nakon dugogodišnjeg sporenja oko vlasničkih prava. Zadržala je vlasništvo za navodnu devetocifrenu sumu, otkrivajući da će ponovo izdati svoje stare albume koje je "Big Mašin" prvi put prodao protiv njene volje 2019. godine.
- Reći da je ovo ostvarenje mog najvećeg sna zapravo znači biti prilično rezervisan o tom pitanju. Sve što sam ikada željela bila je prilika da radim dovoljno naporno da bih jednog dana mogla otkupiti svoju muziku bez ikakvih obaveza, bez partnerstva, sa punom autonomijom. Zauvijek ću biti zahvalna svima u "Šamrok kapitalu" što su prvi ljudi koji su mi ovo ikada ponudili - rekla je Sviftova.
Zloglasni menadžer Skoter Braun je kupio njen katalog 2019. godine prije nego što ga je "Šamrok" preuzeo 2020. godine. Sviftova je pokušala da povrati vlasništvo nad svojom muzikom ponovnim snimanjem svojih ranijih albuma. Prvi od svojih ponovnih snimaka - "Faerless (Tajlor's version)" - objavila je u aprilu 2021. godine sa više od desetak bonus pjesama. Isto je učinila i sa tri druga albuma u godinama koje su uslijedile. Nakon objave da je nabavila svoj katalog, prodaja albuma "Reputatio", koji jedini nije dobio novu verziju je naglo porasla na top-listama, dostigavši peto mjesto "Bilbord" liste 200 sa 42.000 prodatih primjeraka albuma.
Tejlor je tokom karijere prodala više od 200 miliona albuma širom svijeta, a njeno prethodno izdanje "The Tortured Poets Department" srušilo je rekorde striminga na "Spotifaju" i ušlo u istoriju "Bilborda" monopolizujući prvih 14 mjesta na listi.
Pjevačica je prošle godine okončala svoju "Eras" turneju, koja je postala najuspješnija turneja svih vremena i samo od prodaje ulaznica ostvarila je zaradu od dvije milijarde dolara, definitvno potvrdivši njen status kraljice pop muzike. Treba li dodati da nema dileme o tome da će dolazeći album otvoriti novo, spektakularno poglavlje u njenoj vladavini muzičkom scenom.
I novi album slijedi taktiku kriptičnih najava na društvenim mrežama, kojima pjevačica šalje tajne poruke najvjernijim fanovima pjevačice poznatim kao "sviftiji".
Nakon misterioznog odbrojavanja na njenoj zvaničnoj stranci, koja je brzo pala pod navalom publike, promo bilbordi su se počeli pojavljivati u Njujorku i Nešvilu, sa kodom koji vodi do liste sa 22 numere iz njene karijere. Vrlo brzo nakon toga Sviftova je gostujući u podkastu Trevisa Kelsija definitivno potvrdila da sprema novo studijsko izdanje. Neki su već primijetili da su sve pjesme na pomenutoj plej listi producirali Maks Martin i Šelbak, što sugeriše da bi oni mogli igrati ključnu ulogu u novom projektu.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.