Интервизијa 2025: Србија против Кине, Кубе, Индије и САД

Нова
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Aгенције

МОСКВА – Русија се од 2022. године не такмичи на „Евровизији“ због рата са Украјином, а сада ће добити сопствено такмичење.

Владимир Путин потписао је декрет којим се организује руско такмичење које ће се звати Интервиденије, односно Интервизијa, пише „Политико“.

Сада је објављен и списак држава које ће се такмичити, а међу њима је и Србија.

Наши ривали биће, поред домаћина, и Бјелорусија, Катар, Уједињени Арапски Емирати, Саудијска Арабија, Азербејџан, Кина, Киргистан, Венецуела, Куба, Вијетнам, Египат, Индија, Казахстан, Колумбија, САД, Таџикистан и Узбекистан.

Како се наводи, ово такмичење ће надгледати Кремљ, а предсједник организационог комитета биће Дмитриј Чернишенко. Предсједник надзорног одбора који ће провјеравати резултате биће Сергеј Киријенко.

Русија је Интервизију организовала и раније, у периодима између 1965. и 1968. године, те између 1977. и 1980.

Руски министар спољних послова Сергеј Лавров у децембру је рекао да је већ више од 25 земаља изразило жељу да учествује на Интервизији 2025. године.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.