Да ли ће Андрија Бајић бити сахрањен у Алеји заслужних грађана?

Г.С.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Андрија Бајић Фото: Принтскрин видео | Андрија Бајић

БЕОГРАД - Предсједник Савеза естрадно-музичких умјетника Србије (СЕМУС) Драгиша Голубовић упутио је Граду Београду званичну иницијативу да истакнути пјевач и композитор Андрија Бајић, који је јуче преминуо, буде сахрањен у Алеји заслужних грађана на Новом гробљу у Београду.

У допису, који је упућен Кабинету градоначелника Града Београда, наводи се да је реч о уметнику који је својим вишедеценијским радом оставио неизбрисив траг у српској народној музици и дао немерљив допринос очувању културне баштине. 

Како се истиче у образложењу, Андрија Бајић је деценијама обогаћивао ризницу народне музике, како кроз легендарни дует браће Бајић, тако и кроз самосталну каријеру. Посебно је наглашено да је своје знање и љубав према традиционалној песми преносио на млађе генерације, остављајући дело које ће трајати.

Предсједник СЕМУС-а Драгиша Голубовић у иницијативи је подсјетио и на Бајићев друштвени ангажман, истичући да је, поред умјетничке каријере, обављао одговорну дужност предсједника Удружења естрадних умјетника и извођача Србије, где се несебично залагао за заштиту права и унапређење положаја умјетника.

У допису се наводи да је Андрија Бајић био добитник бројних признања и награда за животно дјело, те да својим умјетничким и друштвеним доприносом испуњава све критеријуме за сахрану у Алеји заслужних грађана.

- Имајући у виду величину његовог дела, уметнички ауторитет и трајни допринос нашој култури, сматрамо да би сахрањивањем у Алеји заслужних грађана Град Београд на достојан начин одао признање овом великом уметнику и прегалаоцу - наводи се у иницијативи коју је потписао председник СЕМУС-а Драгиша Голубовић.

Повезани текст:

Умро пјевач Андрија Бајић

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.