Оптужница због недозвољеног промета акцизних производа

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Оптужница због недозвољеног промета акцизних производа

САРАЈЕВО- Тужилаштво БиХ подигло је оптужницу против Станка Ћука (34), која га терети да је починио кривично дјело недозвољен промет акцизних производа.

Оптужница терети Ћука да је у октобру прошле године, ради стицања противправне имовинске користи, намјеравао да стави у промет 100 килограма резаног дувана без плаћених акциза и давања предвиђених законом.

С циљем даље продаје, Ћук је, наводи се у оптужници, дуван упакован у мање вреће погодне за продају на илегалном тржишту дувана, возио у пртљажнику аутомобила којим је управљао.

Оптужени је откривен приликом контроле припадника Министарства унутрашњих послова Кантона Сарајево на магистралном путу Мостар-Сарајево у мјесту Рашталица, у општини Хаџићи, након чега је дуван пронађен и одузет, саопштено је из Тужилаштва.

Оптужница је прослијеђена Суду БиХ на потврђивање.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.