Фото: Озваничити почетак изградње јужног тока до 20. децембра
Београд - Генерални директор "Србијагаса" Душан Бајатовић најавио је да ће почетак градње гасовода "Јужни ток" у Србији бити озваничен периоду од 20. новембра до 20. децембра.
"Све је спремно, данас ћемо добити локацијску дозволу, а отварање ће бити код Ковиља", рекао је Бајатовић на конференцији за новинаре у београдском хотелу "Хајат".
Он је истакао да би стварни радови требало да почну у фебруару 2014. године.
Бајатовић није могао да прецизира ко ће од званичника присуствовати отварању, напоменувши да то зависи и од обавеза предсједника и високих званичника Србије и Русије.
Он је најавио да ће гас од 1. децембра појефтинити за 3,6 одсто.
"Србијагас" је партнер руском "Гаспрому" на великој заједничкој инвестицији - изградњи гасовода "Јужни ток" кроз Србију.
Капацитет гасовода кроз Србију износиће 40 милијарди метара кубних, а укупна дужина дионице од око 420 километара, уз планиране кракове за Републику Српску и Хрватску.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.