Профит Карлсберга за првих шест мjесеци испод очекивања

Танјуг
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Илустрација

КОПЕНХАГЕН - Дански произвођач пива Карлсберг данас је објавио свој полугодишњи профит и обим продаје који су слабији од очекивања тржишта и додао да се потрошња вјероватно неће побољшати у другој половини 2025, а тржишта су реаговала падом акција компаније за седам одсто.

Карлсберг, трећи највећи свјетски произвођач пива послије Анхојзер-Буш Инбева и Хајнекена, забиљежио је раст оперативног профита од само 2,3 одсто у првом полугодишту 2025, уз пад обима продаје за 1,7 одсто међугодишње, преноси Ројтерс.

Што се тиче међународне продаје, продаја пива Туборг је порасла за два одсто међугодишње, Карслберга за пет одсто, док је продаја пива Блан (1664 Бланц) стагнирала.

Извршни директор Карлберга Јакоб Аруп-Андерсен оцијенио је да је учинак компаније "јак у тешком полугодишту", захваљујући напретку у продаји премијум и безалкохолних пива, али није био оптимистичан у вези са потрошњом, која је ограничена растом цијена и неизвјесностима на тржишту.

Компанија је ипак повећала годишњу прогнозу раста оперативног профита на 3–5 одсто у односу на ранији распон од 1–5 одсто и најавила наставак дугорочних улагања у кључне брендове и капацитете.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.