Foto: Danas sjednica Izvršnog odbora FS BiH: Za elitu sa 14 klubova potrebno 12 glasova
BANjALUKA - Sjednica Izvršnog odbora Fudbalskog saveza BiH, koja će se održati danas u 14 časova u Sarajevu, donijeće odgovor na pitanje da li će doći do proširenja Premijer lige sa 12 na 14 klubova.
A da bi bila donesena ta odluka, potrebno je da 12 od 15 članova IO glasa za nju. Međutim, glasaće ih samo 14. Naime, predsjednik Fudbalskog saveza Republike Srpske Vico Zeljković nedavno je kooptiran u IO i njega još nije verifikovala Skupština, tako nema pravo glasa. Ukoliko se desi da do proširenja ipak dođe, uz 12 sigurnih premijerligaša (računajući i novajlije Krupu i Olimpik) u elitnom društvu naći će se i Zvijezda 09, koja je bila posljednja u prekinutom prvenstvu. Mjesta neće biti za Čelik, koji nije dobio licencu za nastup u Premijer ligi, ali ni za igranje u Prvoj ligi FBiH. Njegovo mjesto najvjerovatnije bi zauzeo TOŠK iz Tešnja, koji je bio drugoplasirani u Prvoj ligi FBiH i dobio je licencu za takmičenje.
Poznato je da je šampionat prekinut zbog pandemije virusa korona poslije samo tri odigrana proljećna kola i da je Sarajevo proglašeno šampionom, dok iz elite u niži rang moraju Čelik i Zvijezda 09. Poslije toga predsjednik kluba iz etno-sela Stanišići Boris Stanišić pokrenuo je inicijativu da se liga proširi po uzoru na neke lige koje takođe nisu nastavljene zbog pandemije. Taj njegov prijedlog je naišao na odobravanje većine premijerligaša, ali ostaje da se vidi da li će sa tim danas biti saglasni članovi IO.
Predviđeno je da se na ovom sastanku potvrdi da naredna premijerligaška sezona počinje 1. avgusta, kao i da se ljetni prelazni rok produži sve do 2. oktobra i traje punih 12 sedmica. Biće govora i o broju stranaca i najvjerovatnije će umjesto dosadašnja četiri u zapisniku moći biti pet igrača koji nisu iz BiH, kao i o broju fudbalera mlađih od 21 godine.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.