Foto: U Livnu ponovo zapaljene zastave BiH, a u Vitezu vatromet za Nigeriju
Nakon utakmice BiH - Nigerija u Livnu se jutros oko 3.45 sati ponovo dogodilo paljenje državnih zastava, ovoga puta ne u selu Golinjevo, već u centru grada, na terasi kafe bara "GEM" na Žitarnici.
Nisu izgorjele samo dvije zastave već je plamen sa zastava zahvatio i bambusove roletne te plastiku nastrešnice pretvorivši se u pravi požar koji je prijetio da zahvati čitav kafić, a vjerovatno i kuće porodice Čitak uz njega. Da slučajno to na vrijeme nije primijetio Jahija Čitak, brat vlasnika kafića Rusmira-Rusa Čitaka (55), vjerovatno bi posljedice antinavijanja protiv BiH bile nesagledive.
- Moj ulaz u kuću je dalje od bratovog u odnosu na kafić u kojem smo gledali utakmicu u većoj grupi Livnjaka svih nacionalnosti. Navijanje je proteklo korektno, a dvije bh. zastave su nakon utakmice ostale visiti na terasi kafića. Samo što me san uhvatio čuo sam lupanje i povike neke djevojčice da mi gori kafić. Istrčao sam i vidio brata Jahiju koji je prvi primijetio požar i počeo gasiti dok je u međuvremenu iz smjene naišao i pekar Meho Dilaver i pomogao mu. Zastave i bambusove roletne već su bile izgorjele, a požar, koji je zazvatio i plastiku nastrešnice kafića, bio je obuzdan - priča Rusmir Čitak.
On kaže da je njegov brat Jahija strgao ostatke zapaljenih roletni kako bi zaustavio požar.
- Sva sreća da je brat odmah primijetio požar, a pekar naišao, jer je požar bio zahvatio roletne i plastiku, a s obzirom da je iznad kafića stambeni dio, a uz njega još cijeli niz naših stambenih objekata u kojima su spavali članovi naših porodica, tragedija i šteta bi bili nesagledivi. Posebno bi bilo opasno da je požar zahvatio našu staru kuću uz kafić koja je većim dijelom sagrađenu od drveta. Pozvali smo odmah i policiju koja je izišla na lice mjesta te napravila uviđaj uslikavši i preostale komadiće zapaljenih zastava i ostatke roletni - izjavio je za "Dnevni avaz" vidno uzbuđen vlasnik livanjskog kafića.
U Vitezu se poraz "Zmajeva" od Nigerije proslavio s vatrometom i slavljem, donosi sportsport.ba.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.