Foto: Zaharova: Švedska i Finska upozorene na posljedice ulaska u NATO
MOSKVA- Rusija je upozorila Švedsku i Finsku na posljedice njihovog mogućeg članstva u NATO, izjavila je danas portparolka ruskog ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova.
"Pod pokroviteljstvom SAD, Brisel već neko vrijeme uvlači Švedsku i Finsku u svoje strukture pod maskom vježbi ili obuke", rekla je Zaharova u intervjuu za TV kanal "Rusija-24", prenosi agencija TASS.
Portparolka ruskog ministarstva je poručila da su "uputili sva upozorenja, i javno i putem bilateralnih kanala".
Naglasila je da su ove dvije zemlje upućene i obavještene o svemu, kao i da znaju do čega će dovesti njihov ulazak u Alijansu.
Zamjenik predsjednika Savjeta bezbjednosti Rusije Dmitrij Medvedev rekao je 14. aprila da će Rusija pojačati bezbjednost duž svojih zapadnih granica, ukoliko Švedska i Finska uđu u NATO i da tada, kako je rekao, ne može više da se govori o nenuklearnom statusu Baltika.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.