Zaharova: Reakcija UN na ubistvo Kirilova dokaz je potkupljivosti

SRNA
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Zaharova: Reakcija UN na ubistvo Kirilova dokaz je potkupljivosti

MOSKVA - Reakcija UN na ubistvo general-potpukovnika Igora Kirilova dokaz je kukavičluka i potkupljivosti, izjavila je portparol ruskog Ministarstva inostranih poslova Marija Zaharova.

Zaharova je za radio "Sputnjik" istakla da je Kirilov i u međunarodnim organizacijama bio poznat kao najviši profesionalac.

Ona je rekla da će istraga utvrditi sve detalje i dodala da ne sumnja ko je bio naručilac.

UN nisu osudile teroristički napad na general-potpukovnika Igora Kirilova, nego su pozvale "sve strane" da se uzdrže od dalje eskalacije tenzija.

Federalna služba bezbjednosti Rusije saopštila je da je uhapšen osumnjičeni za ubistvo general-potpukovnika Igora Kirilov i njegovog pomoćnika, a riječ je o dvadesetdevetogodišnjem Uzbekistancu koji je priznao da su ga regrutovale ukrajinske specijalne službe.

Načelnik vojne jedinice za radiološku, hemijsku i biološku zaštitu Oružanih snaga Rusije general Igor Kirilov i njegov pomoćnik general-potpukovnik Igor Kirilov i njegov pomoćnik.

Prema riječima zvaničnog predstavnika ruskog istražnog komiteta Svetlane Petrenko, eksplodirala je eksplozivna naprava postavljena na električnom trotinetu ispred ulaza u zgradu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.