Foto: Printskrin, ilustracija
RIM- Prošle noći u Modeni izveden je neuspjeli pokušaj napada na blindirano vozilo i pljačka novca i vrijednosti koje je prevozilo, javlja italijanska agencija Ansa.
Pljačkaši su, kao u nekom filmu, prvo blokirali autoput na južnom izlazu iz Modene, prosuli po cesti eksere da bi onemogućili saobraćaj, zaustavili i pod prijetnjom oružjem oteli dva vozila koja su zapalili, a onda su zaustavili i dva kamiona i prilsilili vozače da ih postave dijagonalno, kao barikadu, na cesti.
I pored ovakvih priprema, napad i pljačka nisu uspjeli i srećom, kako je saopštila policija, nije bilo ni žrtava ni povrijeđenih, iako svjedoci govore da su čuli eksplozije i pucnjavu.
Dim i plamen zapaljenih vozila bili su vidni kilometrima daleko.
U prvi mah strahovalo se od ozbiljnijih posljedica, pa je u akciju policijskih snaga bio uključen i medicinski helikopter.
Pljačkaši su pobjegli i za njima se traga.
Zbog pokušaja pljačke na autoputu između Bolonje i Modene, koji je važan saobraćajni čvor, transport je nekoliko sati bio blokiran a Italija podijeljena na dva dijela. Jutros, kako javlja agencija, saobraćaj se na ovom dijelu autoputa odvija normalno u oba pravca.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.