Foto: U pucnjavi u marketu ubijeno najmanje sedam osoba
Nju Džersi - Nekoliko osoba je ubijeno u pucnjavi u marketu "PatMark" u Nju Džersiju, u Njujorku, koja se dogodila oko 04.30 po lokalnom vremenu, javile su agencije.
Američki mediji navode da je policija ubila napadača, koji je, kako navode, nosio neprobojni prsluk.
Kako javlja američka televizija WABC, osumnnjičeni je ušao u market dok su zaposleni naslagali robu na policama i pripremali se za otvaranje prodavnice u šest časova, kad je napadač počeo da da puca.
Agencija AP navodi da su u pucnjavi poginule tri osobe, uključujući i napadača, dok Al Džazira navodi da je u pucnjavi ubijeno najmanje sedam osoba i podsjeća da se pucnjava dogodila samo nekoliko nedjelja nakon pucnjave na bioskopskoj premijeri filma o Betmenu, u Koloradu, kada je ubijeno 12 ljudi, a povrijeđeno 58.
Prije nedjelju dana otpušteni dizajner ženske galanterije 53-godišnji Džefri Džonson u Njujorku je, prije nego ga je policija ubila, usmrtio iz vatrenog oružja bivšeg kolegu, a potom nasumično pucao ispred Impajer stejt bildinga u Njujorku, gdje je devet ljudi ranjeno.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.