Foto: U pucnjavi u Kentakiju ubijena tri policajca, pet ranjeno
VAŠINGTON - Tri policajca su ubijena, a petoro ih je ranjeno u američkoj saveznoj državi Kentaki, kada je na njih otvorio vatru muškarac kome su pokušali da uruče nalog za privođenje, saopštila je danas policija.
Napadač je 49-godišnji Lens Storc, koji je uhapšen u svojoj kući u Alenu, u okrugu Flojd, poslije višečasovnog obračuna s policijom, preneo je AP.
Kako se navodi, policajci su došli do Storcove kuće zbog prijave za porodično nasilje, kada je on ispalio više metaka na njih i tako ubio tri policajca i policijskog psa, navodi Ej-Bi-Si njuz.
Tokom pucnjave ranjeno je pet policajaca, a njihov identitet i stepen povreda još nije objavljen.
-Policajci su na mjestu događaja satima bili pod vatrom. Nisu imali šanse - rekao je novinarima šerif okruga Flojd Džon Hant.
Dodao je da se Storc predao nakon pregovora koji su uključivali i članove njegove porodice.
Guverner Kentakija Endi Bešir na „Tviteru“ je napisao da je okrug Flojd pretrpio strašan gubitak.
-Ovo je teško jutro za našu zajednicu. Ovi heroji su žrtvovali sve da zaštite naš narod - napisao je Bešir.
Storc je u pritvoru zbog više optužbi, uključujući ubistvo policajca i pokušaj ubistva policajca.
On se izjasnio da nije kriv i nalazi se pod kaucijom od 10 miliona dolara, a biće ponovo izveden pred sud 11. jula.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.