Teroristički napad u barseloni odnio 13 života, stotine povrijeđenih VIDEO

B92
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Teroristički napad u barseloni odnio 13 života, stotine povrijeđenih VIDEO

Barselona - Teroristički napad u Barseloni je odnio najmanje 13 života, a povređeno je više od 100. Poginuli i povređeni su iz najmanje 24 zemlje. Među njima nema Srba.

Miran dan u katalonskoj prestonici je pretvoren u pakao za nekoliko minuta, koliko je bijelom kombiju trebalo da u punoj brzini i “cik-cak“ vožnjom udari u sve što se ispred njega našlo, prije nego što se zabio u kiosk, pred očima srpskog državljanina Stanka Lekića.

Informacije koje su stizale do javnosti su u velikoj mjeri bile oprečne, od početne da je došlo i do talačke krize u jednom restoranu, do tačke da se ni ne nazire ko bi mogao da bude osumnjičen za upravljanje kombijem smrti.

Šta do sada znamo o terorističkom napadu u Barseloni:

  • 13 mrtvih, oko stotinu povređenih, od kojih su neki u kritičnom stanju
  • Svjedoci su pričali da je bijeli kombi velikom brzinom i stalno ubrzavajući rušio sve pred sobom u pješačkoj zoni, koja je bila puna turista
  • Među povređenima i poginulima su osobe iz najmanje 24 zemlje. Namjlađa žrtva je trogodišnja djevojčica.
  • Vozač je navodno pobjegao sa lica mjesta pješice i nema indicija da je naoružan
  • Uhapšene su dvije osobe, jedna iz Maroka, druga iz španske enklave na sjeveru Afrike. Niko od njih nije osumnjičen da je upravljao kombijem
  • Treća osoba uhapšena je u petak ujutru i za sada nema informacija da li je riječ o vozaču koji je pobjegao.
  • Muškarac koji je identifikovan kao osoba koja je iznajmila kombi se predao poslije objavljivanja fotografije. Rekao je policiji da je njegova dokumenta ukrao njegov brat
  • Odgovornost za napad je preuzela Islamska država
  • Policija je u četvrtak uveče saopštila da istražuje moguću povezanost napada u Barseloni sa eksplozijama koji su gotovo raznijeli jednu kuću koja se nalazi stotinak kilometara dalje od mjesta tragedije
  • Pronađen je i drugi kombi, u gradu Vik, za koji se pretpostavlja da je korišćen u napadu, tom prilikom je vjerovatno uhapšena jedna osoba
  • Za sada nije poznato ko je vozio kombi, kao ni koliko je vozila ukupno povezano sa napadom
  • Nema informacija ni o tome u kom pravcu ide istraga, ali mediji navode da je glavna meta Musa Oukabir, 18-godišnjak koga je brat optužio za krađu dokumenata, kojim su iznajmljena vozila.
  • U noći između četvrtka i petka dogodio se još jedan napad u blizini Barselone kada je ubijeno pet osoba opasanih eksplozivom.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.