Foto: NBC Njuz
| Velika snježna oluja prijeti zapadu i sjeveroistoku SAD
VAŠINGTON - Snažna zimska oluja donijeće danas snijeg i ledenu kišu u dijelove gornjeg Srednjeg zapada Sjedinjenih Američkih Država, dok će se sistem u petak premjestiti ka sjeveroistoku zemlje i oslabiti do subote ujutru, saopštile su meteorološke službe.
Ledena kiša prognozirana je za sjeverne dijelove američkih saveznih država Minesote i Viskonsina, a tokom petka padavine će zahvatiti Mičigen i potom zapadnu i centralnu Pensilvaniju, navodi ABC Njuz.
U gradu Njujorku su prve snježne padavine moguće već u četvrtak oko podneva po lokalnom vremenu, dok se glavne padavine snijega očekuju poslije 16 časova.
Snijeg bi mogao da pada tokom noći i zahvati sjever država Njujork, Nju Džerzi, istočnu Pensilvaniju, kao i dijelove Konektikata, Roud Ajlenda i Masačusetsa.
U centralnoj Pensilvaniji, led bi mogao da dostigne više od šest milimetara, zbog čega je vozačima savjetovan poseban oprez, a mogući su i prekidi u snabdijevanju električnom energijom.
Američka Nacionalna meteorološka služba upozorila je da će kombinacija ledene kiše i susnježice otežati putovanja od Mičigena, preko većeg dijela Pensilvanije, pa do srednjeatlantskog regiona, uključujući i gradove Vašington i Baltimor.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.