Putin održao sastanak Ruskog savjeta bezbjednosti

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Putin održao sastanak Ruskog savjeta bezbjednosti

Moskva - Ruski predsjednik Vladimir Putin održao je sastanak sa stalnim članovima Ruskog savjeta bezbjednosti radi razgovora o situaciji u Ukrajini, saopštio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.

Sastanku su prisustvovali premijer Dmitrij Medvedev, ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov, ministar odbrane Sergej Šojgu i ostali zvaničnici visokog ranga.

"Na sastanku je razgovarano o situaciji u Ukrajini", rekao je Peskov, a prenosi Interfaks.

Ministar ekonomije Aleksej Uljukajev ranije je izjavio da Moskva još nije donijela odluku o tome da li će uplatiti Ukrajini tranšu od dvije milijarde dolara iz paketa od 15 milijardi dolara.

Ruski zvaničnik rekao je novinarima u Berlinu da je Moskva posvećena upućivanju finansijske pomoći Ukrajini, ali da želi da se razjasni situacija u vezi sa budućom administracijom u toj zemlji prije uplate nove tranše.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.