Požar u hotelu u istorijskom dijelu popularne turističke destinacije

Tanjug
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Agencije

ANTALIJA - U jednom od najvećih turističkih mjesta u Turskoj, u Antaliji, danas je buknuo požar u hotelu u istorijskom delu grada.

 Vatra je izbila u malom dvospratnom hotelu u istorijskom dijelu grada Kaleiči u Antaliji - izvijestila je agencija Ihlas.

Požar se proširio na još dva poslovna objekta pored hotela.

Na terenu je 10 vatrogasnih vozila i 35 vatrogasaca koji se bore sa vatrenom stihijom.

Prema izjavama očevidaca, vatra je izbila oko 12 časova po lokalnom vremenu, a požar se brzo rasplamsao zbog jakog vjetra.

Vatrogasne ekipe su na lice mjesta stigle u roku od tri minuta od poziva.

Gosti koji su se zatekli u hotelu su evakuisani.

Guverner Antalije Hulusi Šahin obišao je dio grada u kojem je izbio požar i izvršio inspekciju, prenio je portal Alanya postasi.

Guverner Šahin je rekao da se požar koji je izbio u hotelu proširio na još dvije zgrade i da su ukupno oštećena tri poslovna objekta.

On je izjavio da je više nema rizika od širenja požara na druge zgrade, ali da vatra još nije stavljena pod kontrolu.

- Tri sobe hotela su bile pune, gosti su odmah evakuisani. Niko nije povrijeđen. Vatrogasne ekipe nastavljaju napore da stave požar pod kontrolu u tom području - istakao je Šahin i dodao da još nije utvrđeno šta je izazvalo požar.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.